УКРАЇНА В РАДІ ЄВРОПИ
Ukr
Описание: 

ПОЧАТОК КАДЕНЦІЇ НОВИХ ДЕЛЕГАТІВ УКРАЇНИ.

ХТО ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ ВІННИЧЧИНУ НА КОНГРЕСІ МІСЦЕВИХ І РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАД РАДИ ЄВРОПИ НА 2021 - 2026 РОКИ ТА ЯКІ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО НА ЦЕЙ ПЕРІОД?

Вінниччина отримала свого представника у складі делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи на 2021 - 2026 роки. Адже згідно лютневого указу Президента України № 54/2021 від 10.02.2021 року, в Раді Європи протягом найближчих 5 років буде працювати депутат Гайсинської районної ради із Вінниччини, юрист за фахом та Радник з питань юридичної практики європейського права Ради керуючих партнерів Адвокатського об'єднання «Юридична компанія «SeP&P» Віталій Іванович Бей.

Про перші засідання та консультації 40-ї сесії Ради Європи он-лайн, склад делегації від України та надважливе питання повернення окупованого Криму Віталій Бей розповів журналісту 33-го каналу Вінниці.

  • Скажіть коротко для наших читачів, що це за орган Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи та яке значення для Вінниччини, мати там свого представника?
  • Дякую за запитання. Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи діє з 1994 року, створений рішенням Комітету Міністрів Ради Європи № 94 (3) від 14 січня 1994 року. Для Європи створення і функціонування такого органу, як Конгрес місцевих і регіональних влад є знаковим, адже це результат інституційної еволюції, що розпочалася у далекому 1953 році, коли Парламентська асамблея Ради Європи юридично поклала початок спільному європейському розвитку місцевого самоврядування, після підписання Європейської хартії місцевих свобод.

Для Вінниччини як регіону, який багатий різноманіттям досвіду організації і становлення місцевого самоврядування, дуже важливо належним чином бути представленою у Конгресі.  Адже, пріоритетами діяльності Конгресу є зміцнення та захист інтересів органів місцевих і регіональних влад, забезпечення їх участі у процесах європейської інтеграції, моніторинг дотримання державами-членами Ради Європи положень Європейської хартії місцевого самоврядування та спостереження за місцевими та регіональними виборами, які відбуваються в цих країнах, а також багато інших завдань.

  • Якою Ви бачите свою представницьку діяльність та які Ваші перші кроки на цій посаді?
  • Дякую за запитання. Історично, соціально, географічно та культурно склалося так, що Вінниччина це однин з важливих, не применшуючи значення інших, регіонів України. Всім нам відомо, який Вінниччина має цінний досвід в питаннях децентралізації, як тривало і ретельно налагоджувалися міжнародні стосунки вінницьких територіальних громад з органами місцевого самоврядування європейських країн. Варто лише згадати унікальних досвід співпраці міста Вінниці з містом Кельце (Республіки Польща), у нас на Вінниччині досить розвинута міжнародна взаємодія, і цьому також слід завдячувати Вінницькому міському голові Сергію Анатолійовичу Моргунову, який як ми знаємо згідно Указу Президента України № 358/2016 від 29.08.2016 виступав представником України в Палаті місцевих влад Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи у період з 2016 по 2020 роки.

В юриспруденції є таке поняття як «спадкоємність права», внесу застереження, це поняття не відноситься до Спадкового права, а якщо просто не академічно, означає запозичення правом, або його суб’єктами положень минулих або сучасних розвинутих напрямків діяльності в контексті правових систем. Тобто, спершу у такому роді діяльності, вважаю професійно виваженим є продовження впровадження напрацювань нашого від Вінниччини попереднього до мене представника. При цьому досить важливою є думка кожної територіальної громади у Вінницькій області, їх бачення буде враховане. Обов’язково моя представницька діяльність буде орієнтуватися на вектори діяльності Вінницької обласної ради, Вінницької обласної державної адміністрації. Особливої уваги також заслуговують бачення усіх депутатських фракцій, що представленні в територіальних громадах області. Сподіваюсь, що вже найближчим часом із колегами з української делегації ми зустрінемось у Києві та разом вибудуємо спільну тактику і стратегію нашої діяльності в Раді Європи на найближчі 5 років. Ось такими бачу перші кроки на цій посаді.

  • Чи є у Вас певна інформація щодо останній можливих подій, що могли мати місце в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи?
  • Дякую за запитання. Нещодавно відбулося перше засідання та консультації 40ї сесії Ради Європи он-лайн. Уже на 40й сесії Раді Європи разом із колегами по делегації, під час перших консультацій ми відчули підтримку партнерів України із країн Європейського Союзу. Та водночас мав місце супротив делегатів від Російської Федерації, які дуже нервово відреагували на заяву керівника делегації України щодо голосування в окупованому українському Криму.
  • А хто очолює делегацію України?
  • Делегацію від України очолює Лілія Василівна Пашинна – депутат Київської міської ради, досить професійний і відданий своїй справі фахівець. В цілому делегація складається 12 представників різних регіонів та депутатів місцевих рад із Харківської, Дніпропетровської, Рівненської, Полтавської та інших областей. Зокрема, хочу згадати Світлану Кирилівну Богатирчук Криво заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації, члена делегації яка компетентно й швидко може інтерпретувати будьяке питання діяльності Конгресу місцевих і регіональних влад. 
  • В якому Комітеті Ради Європи Ви буде працювати як представник від Вінниччини?

- Знову ж таки дякую за запитання. Планую працювати у Комітеті з управління, який  відповідає за правові та політичні питання щодо ефективного розвитку належного врядування та демократії на місцевому і регіональному рівнях. Робота Комітету спрямована на сприяння реалізації й розвитку правових інструментів, надає рекомендацій Раді Європи в сфері місцевої і регіональної демократії. Комітет розглядає питання, пов'язані з управлінням та функціонуванням місцевих і регіональних влад, такі як участь громадян на місцевому і регіональному рівні, державні фінанси, транскордонне та міжрегіональне співробітництво та електронна демократія.

В межах свого мандату Комітет з управління готує звіти, включаючи резолюції, надає рекомендації для прийняття Конгресом. Відповідно до встановлених Конгресом пріоритетів, Комітет вправі пропонувати Бюро заходи з просування місцевої і регіональної демократії, може організовувати конференції, слухання та інші заходи з питань, пов'язаних з його програмою роботи. До речі, в рамках своєї діяльності Комітет тісно співпрацює з відповідними структурами й органами Ради Європи, зокрема з Комітетом Парламентської асамблеї з соціальних питань, охорони здоров'я і сталого розвитку.

- Скажіть будь-ласка, зазначена Вами представницька робота оплачувана?

-  Дякую за запитання. Ні, це робота на громадських засадах, яка спрямована на захист інтересів України, її іміджу як європейської, цивілізованої та правової держави. Розумію, що це додаткове навантаження на мене, як депутата Гайсинської районної ради Вінницької області, але для мене це не є проблема. Навпаки, це велика честь, висока та відповідальна місія.

- Дякую пане Віталій за плідну розмову, бажаємо Вам успіхів на цій професійній ниві.

- Дякую. Обіцяю інформувати Вінниччину про свою роботу в Комітеті Ради Європи.  Обіцяю усіма знаннями й силами належно відстоювати права та інтереси нашої держави в Раді Європи.

Інтерв’ю провів журналіст Роман Ковальський, 29.03.2021, місто Вінниця