НАША ФІЛОСОФІЯ

 

У людській свідомості тварини виступають символами, на основі яких складаються образні картини тих чи інших аспектів буття. Символіка тварин поширюється і на вищі основи самої людини і свідчить про відкритість до світу.

SePavlov&Professionals як елемент своєї філософії розглядає Сокола. Сокіл, благородний, безстрашний ловчий птах – символ сонця і світла, перемоги, захисту та свободи.

З Соколом часто порівнювали славного воїна-єдиноборця, маючи на увазі такі його ​​якості, як лицарство, хоробрість, силу, спритність, розум і мужню красу. У міфології статус благородного хижого птаха незвичайно високий. У Сокола перевтілювалися тільки найзначніші боги-володарі (німецький Водан і індуський Громовержець Інду), боги вогню (скандинавський Локі і західнослов'янський Рарог) та воїни (ірландський Веретранга і малайський Сінгаланг Буронг), а також великі герої-оборонці (Фініст, Волх Всеславич і ін.).

Вважається, що Сокіл полюючий на зайця (уособлення похоті), – символ перемоги духу над низинними пристрастями. Сокіл, який напав на беззахисну чаплю, – алегоричний образ кривавого тирана, але хижий птах, несучий стиснуту в пазурах здобич своєму господареві, – емблема вірності та зразкового виконання обов’язку. Сокіл, що відмовився від переслідування горобця, – символ великодушного воїна, нехтуючи й легкою здобиччю.